Jak wygląda współpraca ze mną?

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzam wywiad dotyczący stanu zdrowia oraz nawyków żywieniowych i stylu życia, a także oczekiwań i potrzeb zgłaszającego się pacjenta. Następnie wspólnie ustalamy cele początkowe i obszary, którymi możemy zająć się od razu, oraz te, nad którymi będziemy pracować na kolejnych wizytach. Dopasujemy sposób naszej współpracy, który pomoże Ci w osiągnięciu oczekiwanego efektu. Możemy korzystać z jadłospisów, bazy posiłków lub indywidualnych zaleceń, jednak stanowią one tylko narzędzie, które ułatwi Ci przejście przez proces zmiany nawyków. Współpracę z pacjentami opieram na edukacji, wsparciu i nauce elastycznego podejścia, dzięki czemu zmiana nawyków nie jest trudna i rygorystyczna, a osiągane efekty są trwałe.

Indywidualna dieta
Skuteczne odchudzanie

To jak będzie wyglądała nasza współpraca zależy od Ciebie. 

  • Możemy zacząć współpracę od jadłospisu i stopniowo zmieniać nawyki żywieniowe.
  • Możemy od początku zmieniać nawyki żywieniowe i trudności związane z jedzeniem bez rozpisek i ważenia produktów, nauczę Cię intuicyjnego i uważnego jedzenia.

Nie układam samych jadłospisów. Dlaczego? Bo przynoszą krótkotrwałe (albo żadne) efekty. Jadłospis to dla mnie narzędzie, ale swoją pracę opieram na edukacji i pomocy w zmianie nawyków żywieniowych.

Pamiętaj, że zdrow(sz)e odżywianie nie musi wywrócić Twojego życia do góry nogami, a żeby jeść zdrowo, nie musisz zmieniać wszystkich Twoich nawyków.

Sama zdecyduj w jaki sposób chcesz monitorować efekty: możesz się ważyć/mierzyć/sprawdzać po ubraniach. Pamiętaj, że cyferki to nie jedyny wskaźnik postępu, bardziej prawdopodobne jest, że zapytam Ciebie jak się czujesz, niż ile ważysz. 

Nie obiecam Ci, że schudniesz w tydzień 5 kg lub w miesiąc uregulujesz swoje hormony, czeka Cię sporo pracy i wytrwałości. Zobaczysz, że włożony wysiłek przekłada się na trwałe efekty.

Pamiętaj, że nie jestem po to, żeby rozliczać Ciebie z potknięć lub narzucać kolejne restrykcje, ale aby wspierać i ułatwiać Ci zmianę jakiej się podjęłaś. 

Masz pytania? Skontaktuj się ze mną mailowo: psychodietetyk.gryglewicz@gmail.com